Ślad węglowy (Carbon footprint) TOMEX

Witajcie!

Chcemy się z Wami podzielić naszym podejściem do ekologii i działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.

       Ślad węglowy to miara ilości gazów cieplarnianych emitowanych bezpośrednio lub pośrednio przez działalność firmy, produktu czy usługi. Innymi słowy ślad węglowy określa się poprzez wyliczenie całkowitej emisji gazów cieplarnianych podczas pełnego cyklu życia produktu (przedsiębiorstwa).

Jako mała firma, nie jesteśmy jeszcze zobowiązani do raportowania emisji, ale nie czekamy bezczynnie! Już od 2022 roku analizujemy nasz ślad węglowy, a wkrótce będziemy gotowi udostępnić Wam nasze wyniki. Nasz autorski kalkulator (którego rozbudową i aktualizacją zajmuje się kolega Łukasz Tarski), analizuje trzy zakresy emisji, a także uwzględnia możliwość kompensacji.
 

       Robimy to, aby podejmować świadome kroki w kierunku ograniczenia emisji, ale aby to robić, trzeba mieć pełny obraz sytuacji i wyszukiwać potencjałów do poprawy. Ale to nie wszystko! Nasz kalkulator również uwzględnia możliwość kompensacji emisji (która za rok 2023 wyniosła 1,225 ton CO2). Kompensacja – czyli ogół działań mających na celu równoważenie wydzielonych gazów cieplarnianych poprzez inwestycje w projekty proekologiczne, takie jak zalesianie czy odnawialne źródła energii. Dzięki temu nie tylko analizujemy nasz wpływ na środowisko, ale także podejmujemy działania mające na celu jego ochronę i poprawę.

 

       Możecie być pewni, że wyniki naszej analizy śladu węglowego są tak prawdziwe, jak dokładne będą dane, które zbieramy od naszych dostawców i innych partnerów biznesowych. Jesteśmy przekonani, że rzetelność naszych działań opiera się na solidnych podstawach, dlatego staramy się gromadzić jak najbardziej wiarygodne informacje. Wierzymy, że tylko dzięki prawdziwym danym możemy podejmować skuteczne i odpowiedzialne decyzje w zakresie ochrony środowiska.

 

       Nasze cele obejmują działania proekologiczne, dbając o nasz wpływ na środowisko i dążąc do jego minimalizacji. Jesteśmy gotowi na kolejne kroki w kierunku zrównoważonego rozwoju i czekamy na Wasze wsparcie i inspirację.

 

Razem możemy zmieniać świat na lepsze!

Wróć do listy