XXII Dożynki województwa śląskiego 2022

Tegoroczne Święto Plonów i rolników z Województwa śląskiego odbyło się w sąsiedniej gminie Rudziniec w miejscowości Niewiesze 28 sierpnia 2022r., w którym TOMEX wziął czynny udział. Na to wydarzenie zaprosił nas Starosta Gliwicki – Waldemar Dombek.

Województwo śląskie po raz kolejny zorganizowało dożynki będące podziękowaniem rolników za tegoroczne zbiory i świętowaniem zakończenia prac polowych oraz - jak usłyszeliśmy przy stole biesiadnym - radością, że myszy oparły się niesamowitej chęci zjedzenia naszych plonów.

Święto rolników rozpoczęło się w Pałacu Pławniowice, gdzie odprawiono uroczystą dziękczynną mszę świętą. Kolejno, korowód z wieńcami dożynkowymi uformowanymi ze zbóż i kwiatów przeszedł na Słoneczną Plażę w Niewieszy, gdzie przy Jeziorze Pławniowickim odbyła się część rozrywkowa imprezy oraz znajdowały się stoiska wystawiennicze.

Gwiazdą wieczoru był DJ i producent muzyczny C-Bool. W bogatym programie artystycznym można było posłuchać m.in. Eugeniusza Loski, twórcy znanej i popularnej piosenki „Gołymbiorze", a także m.in. Blaskapelle Świbie, Mateusza Trolla, zespołu Aktywny Senior i młodych talentów z powiatu gliwickiego.

 

Organizatorami byli: Samorząd Województwa Śląskiego, Samorząd Powiatu Gliwickiego, Samorząd Gminy Rudziniec oraz Śląska Izba Rolnicza. Miło było być częścią tego wydarzenia i móc świętować z przyjaciółmi.

Wróć do listy