Skanery bezprzewodowe

Skanery kodów kreskowych, znane także jako czytniki kodów kreskowych, są to urządzenia służące do dekodowania kodu kreskowego i zamiany go na tekst widoczny dla użytkownika czy aplikacji.
Można wyróżnić kilka podziałów skanerów, jednym z głównych jest podział na:

  • skanery przewodowe
  • skanery bezprzewodowe

Najczęściej połączenia skanera z komputerem, dokonuje się za pomocą kabla USB lub RS232. W przypadku połączenia z kasami fiskalnymi używa się interfejsu KBW.

Kolejnym ważnym podziałem jest zakres odczytu kodów: 

Kody 1D - skanery wyposażone są w zwykłe czytniki laserowe, bądź imagery liniowe.
Kody 2D - skanery wyposażone są tylko w imagery. Czytają kody 1D oraz 2D.

Właściwy dobór skanera ma znaczenie ze względu na rodzaj używanych w firmie kodów.

Firma Tomex oferuje skanery tylko renomowanych producentów takich jak: 

  • Motorola
  • Datalogic
  • Honeywell


Bezprzewodowy skaner kodów kreskowych firmy Motorola. Bogate możliwości programowania skanera + wysoki zasięg idealnie się sprawdzą w zastosowaniach komercyjnych. Skaner kodów kreskowych Motorola LI4278 posiada pełną zgodność wsteczną z wszystkimi akcesoriami skanerów LS4278 oraz DS6878. 

Producent etykiet samoprzylepnych Tomex poleca do zamówionych etykiet samoprzylepnych skaner Motorola LI4278 w komplecie z kablem interfejsu USB, stacją dokującą oraz gwarancją 60 miesięcy.

 


PM8500 to najbardziej zaawansowany bezprzewodowy skaner firmy Datalogic do zastosowań w najcięższych warunkach. Głośny sygnał dźwiękowy informuje użytkownika o efekcie skanowania nawet przy złej przejrzystości powietrza, lub przy utrudnionym dostępie do kodu. Skaner Datalogic PM8500 oferowany jest w 2 wersjach. Pierwsza, z wyświetlaczem informującym użytkownika o stanie naładowania akumulatora urządzenia, wówczas urządzenie spełnia normę IP64. Druga wersja nie posiada wyświetlacza, jednak osiąga normę szczelności rzędu IP65.

Producent etykiet samoprzylepnych Tomex poleca do zamówionych etykiet samoprzylepnych skaner  Datalogic PM8500 w komplecie z kablem interfejsu USB, stacją dokującą oraz gwarancją 60 miesięcy.