Skanery przewodowe

Skanery kodów kreskowych, znane także jako czytniki kodów kreskowych, są to urządzenia służące do dekodowania kodu kreskowego i zamiany go na tekst widoczny dla użytkownika czy aplikacji.
Można wyróżnić kilka podziałów skanerów, jednym z głównych jest podział na:

  • skanery przewodowe
  • skanery bezprzewodowe

Najczęściej połączenia skanera z komputerem, dokonuje się za pomocą kabla USB lub RS232. W przypadku połączenia z kasami fiskalnymi używa się interfejsu KBW.

Kolejnym ważnym podziałem jest zakres odczytu kodów: 

Kody 1D - skanery wyposażone są w zwykłe czytniki laserowe, bądź imagery liniowe.
Kody 2D - skanery wyposażone są tylko w imagery. Czytają kody 1D oraz 2D.

Właściwy dobór skanera ma znaczenie ze względu na rodzaj używanych w firmie kodów.

Firma Tomex oferuje skanery tylko renomowanych producentów takich jak: 

  • Motorola
  • Datalogic
  • Honeywell

Skaner przewodowy Motorola LS2208 jest jednym z najlepiej sprzedających się obecnie skanerów kodów kreskowych 1D do zastosowań handlowych, usługowych lub lekkich przemysłowych. Wyjątkowo odporny na upadki z wysokości 1,5m. Idealne właściwości skanujące, potrafią poradzić sobie z nawet mocno uszkodzonymi kodami.  

Producent etykiet samoprzylepnych Tomex poleca do zamówionych etykiet samoprzylepnych skaner Motorola LS2208 w komplecie z kablem USB, podstawką i gwarancją 60 miesięcy.                                                                                                                 

Datalogic PD7100 to skaner kodów kreskowych z agresywnymi 

algorytmami skanowania do brudnych i zniszczonych kodów. Ten skaner przewodowy przeznaczony jest dla zastosowań przemysłowych. Skaner jest odporny na różnego rodzaju upadki (nawet z wysokości 2m) a jego szczelna obudowa chroni także przed takim wpływem środowiska zewnętrznego jak mocne zapylenie czy kontakt z wodą, a wszystko to dzięki normie szczelności IP65.

Producent etykiet samoprzylepnych Tomex poleca do zamówionych etykiet samoprzylepnych skaner Datalogic PD7100 w komplecie z kablem interfejsu USB.

 


Nowoczesny skaner z imagerem, do odczytu kodów kreskowych 1D, 2D, DPM dla zastosowań przemysłowych. Technologia Adaptus, norma IP54, możliwość pracy w ekstremalnych temperaturach i wiele innych zalet, czynią Honeywell 4800i niezawodnym w każdych warunkach. Głośny sygnał wraz z informacją na wyświetlaczu LED daje użytkownikowi intuicyjne potwierdzenie o poprawności zeskanowanego kodu, nawet przy wysokich poziomach hałasu otoczenia. Korzystanie z opatentowanej technologii obrazowania, sprawia, że Honeywell 4800i szybko i bezpiecznie skanuje kody kreskowe o złej jakości, nawet z powierzchni odbijających światło oraz powierzchni błyszczących.

Producent etykiet samoprzylepnych Tomex poleca do zamówionych etykiet samoprzylepnych skaner Honeywell 4800i w komplecie z kablem interfejsu USB.